Újabb életmentő eszközt adományozott a Szent Kristóf Mosonmagyaróvár és Kistérsége Közhasznú Mentőalapítvány a városnak. Ezúttal a Flesch Központnál helyeztek ki egy félautomata defibrillátort
Az országban számos helyre telepítettek már közterületi félautomata defibrillátort annak érdekében, hogy egy esetleges hirtelen szívmegállás esetén a nap huszonnégy órájában elérhető legyen ez az életmentő eszköz. Mosonmagyaróváron és a környező településeken az elmúlt évig nem volt ilyen közterületi defibrillátor. Ezért szorgalmazta a Szent Kristóf Mosonmagyaróvár és Kistérsége Közhasznú Mentőalapítvány, hogy a térségben is legyen ilyen eszköz. Így tavaly átadtak egy ilyen készüléket a Királyhidai úti bevásárlóközpontban.
Az alapítvány munkatársai azonban úgy gondolták, további közterületi életmentő eszközökre is szükség van a városban. Amint azt Medvácz Péter, alapító tag, az alapítvány kuratóriumi tagja portálunknak elmondta: szerencsére a tavaly átadott készüléket még nem kellet használni. Ugyanakkor a városban élők biztonsága érdekében szerettek volna további életmentő eszközöket is kihelyezni a közterületekre. Az Országos Mentőszolgálattól kért statisztikák alapján az elmúlt években a Városközpontban volt szükség legtöbbször hirtelen szívmegállás miatti újraélesztésre. Ezért vették fel a kapcsolatot a Flesch Központtal, hogy az intézménynél kihelyezzenek egy közterületi defibrillátort. A mintegy millió forintos adományt az alapítvány finanszírozta.
Új funkcióval bővült ezzel a Flesch Központ. – emelte ki Csiszár Péter ügyvezető. Hozzátette: örült az alapítvány megkeresésének és minden támogatást megadnak az életmentő eszköz működéséhez. Hozzátette: eddig is volt félautomata defibrillátor az intézményben, ám most már az épületen kívül is segíthet ez az eszköz a bajban.
A félautomata defibrillátor a nap huszonnégy órájában elérhető. A felnyitás után tanácsokat ad a használónak, hogy sikeres legyen az időben elkezdett újraélesztés. Fontos azonban, hogy az újraélesztés megkezdése előtt tárcsázzák a 112-es segélyhívót is, ahol a diszpécser pontos információkat ad a sikeres újraélesztéshez.
Az életmentő eszközt Medvácz Péter és Závodni András, az alapítvány tagja adták át Csiszár Péternek.