A Mosonmagyaróvári Atlétikai Club az országos bajnokságon

- Kategória: Egyéb

A március 7-én, szombaton rendezett Szenior Atléták 2015. évi Fedettpályás Országos Bajnokságán a Mosonmagyaróvári Atlétikai Clubot 8 fő képviselte. A versenyen a magyaróváriak szép sikereket értek el, s dobogós helyezésekkel tértek haza.

Nagy Eszter (az egyesület edzője is egyben) háromszor állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Síkfutásban, távolugrásban, és a négyszer 200 méteres váltófutásban is első helyezést ért el. Bertalanné Várallyay Erika távolugrásban a 3. helyet szerezte meg, a négyszer 200 méteres váltófutásban első lett. Makainé Buzási Judit hármasugrásban első lett, s  csoportjában, a négyszer kétszáz méteres váltófutásban 1. helyezett csapat tagja volt. Tarlós Bálintné súlylökésnem 2. helyezést ért el, míg diszkoszvetésben és gerelyhajításban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Vámosné Baranyai Andrea 3000 m síkfutásban ezüstérmet szerzett, míg Bánfalvi Norbert súlylökésben lett 2. Futó Gábor négy számban is dobogós helyzést ért el. Diszkoszvetés 2., súlylökésben 3., távolugrásban 3., s gerelyhajításban is harmadik helyezett lett. Balassa Ildikó diszkoszvetésben és súlylökésben aranyérmet szerzett, gerelyhajításban és távolugrásban aranyérmes lett, s tagja volt az első helyet szerzett négyszer kétszáz méteres váltófutó csapatnak.