Téli evezős sikerek

- Kategória: Egyéb

Kiválóan teljesítettek a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület versenyzői a hétvégén megrendezett Téli Többtusa Fizikai Felmérő Versenyen Budapesten.

Hétvégén Budapesten rendezték a XXI. Téli Többtusa Fizikai Felmérő Versenyt, amire 20 klubból közel 500 nevezés érkezett. Az Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület evezős szakosztályából tizenöt, 10-15 éves sportoló vett részt a megmérettetésen, ahol hét versenyszámban (húzódzkodás, felülés, törzsemelés, fekvőtámasz, medicinlabda hajítás, 30 méteres síkfutás, guggolás) mérhették össze tudásukat, erejüket és ügyességüket. A mosonmagyaróvári sportolói kiválóan teljesítettek, egyénileg és csapatban is dobogós helyezések születtek.

Aranyérmet szerzett Demkó Janka, aki kategóriája abszolút győztese, hét gyakorlatból hétszer ért el maximális pontszámot, valamint Varga Patrik, aki harmadik éve folyamatosan hozza el korosztálya első helyezését. Csapatban Demkó Mátyás, Pinczés Barna és Varga Patrik szereztek aranyérmet. Ezüstérmes lett Pinczés Barna, Varga Kristóf pedig bronzérmet szerzett. Negyedik helyezést ért el Demkó Mátyás, ötödik lett korosztályában Strausz Levente.

A sportolók felkészülését edzőjük, Fördős Bence segítette.